medical-college-dabi-re-dharana-61-days-photo--6

ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ୍କୁ ମାନୁନି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ

12

୬୧ଦିନରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦାବିରେ ଧାରଣା
ପାଣିକୋଇଲି(ଆପ୍ର): ପାଣିକୋଇଲିରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦାବିରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଗଣଧାରଣା ୬୧ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ୨ମାସ ଗଣଧାରଣା ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଧାରଣାକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅବଧି ପ୍ରଶାସନ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ । ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ବଳରେ ସୂଚନା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ମଗାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତାହା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇନି । ଏପରିକି ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଅବଧି ପୂରି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅବହେଳା କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଆରଡିସିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣି ଅଜଣା ହେବା ଫଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଜନଆନେ୍ଦାଳନ କୁହୁଳିବାରେ ଲାଗିଛି । ଯଦି ବୈଷୟିକ କମିଟି ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ କରାନଯାଏ ବା ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜକୁ ପାଣିକୋଇଲି ଠାରେ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଲାଗି ଜନ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଓ ଆମରଣ ଅନଶନ ସହିତ ଜନସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି । ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନକୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି ।
କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ଆବାହକ ଧରଣୀଧର ଘଡ଼ାଇ, ଯୁଗ୍ମ ଆବାହକ ସୁବାସ ଧଳ, ସିପିଏମ ନେତା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ନାୟକ, ସୁରେଶ ସାହୁ, କୃଷକ ନେତା ବଳରାମ ସାହୁ, ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ସଭାପତି ନୃସିଂହ ଦଳାଇ, ସମ୍ପାଦକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ରାୟ, ବୈଷ୍ଣବ ଚରଣ ସାହୁ, ଚନ୍ଦ୍ରମଣୀ ସ୍ୱାଇଁ, ପୂର୍ଣ୍ଣାନନ୍ଦ ପରିଡା, ନିରଂଜନ ରାଉତ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକ, ସୁଦର୍ଶନ ସାମଲ, ରନôାକର ପଣ୍ଡା, ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ମହାରଣା, ଡା.ନିର୍ମଳ ରଥ, ବିପିନ ଧଳ, ସେକ ଜହର ଅଲ୍ଲୀ, ଉପେନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର, ବସନ୍ତ ବେହେରା, ନାରାୟଣ ସାହୁ, ପ୍ରଭାକର ପଣ୍ଡା, ପଞ୍ଚାନନ ବେହେରା, ତାରିଣୀ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ. ମଧୁ ରାୟ, ଶଶିକାନ୍ତ ମଲିକ, ଅରୁପାନନ୍ଦ ମଳ୍ଲ୍ିକ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଘଡ଼ାଇ, ଶିବରାମ ପାତ୍ର, ବେଣୁଧର ସାମଲ, ବୈଷ୍ଣବ ପଣ୍ଡା, ପ୍ରତାପ ମଲ୍ଲିକ, ସାଜିଦ ଖାଁ, ସେକ ଜାହାଙ୍ଗିର, ମଧୁସୂଦନ ରାଉତ, ପିତାମ୍ବର ନନ୍ଦ, ଅନାମ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟମାନେ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ସେଆର କରନ୍ତୁ:



Powered by odothemes.com